Facebook
youtube
google+
HOME
menu
logo - gabinet rehabilitacji i fizjoterapii
menu

ATTENTION

O NAS

DALEJ

EPO Recovery & Sport

Nasza placówka powstała z potrzeby pomagania ludziom, zamiłowania i pasji do zdrowego stylu życia. Chęć podzielenia się z innymi zdobytym doświadczeniem. Stworzyliśmy miejsce nowoczesne i wyspecjalizowane w profilaktyce i leczeniu narządu ruchu, rehabilitacji medycznej i sportowej.

 

Co nas wyróżnia?

Podczas pracy z Pacjentem:

 • przeprowadzamy dokładną diagnostykę jego problemu (korzystamy z testów i urządzeń diagnostycznych), który na dalszych spotkaniach podlega ciągłej weryfikacji.
 • każdy pacjent w razie konieczności otrzyma od nas wskazówkę, do jakiego specjalisty się udać, podpowiemy jakie badania wykonać dla potrzeb dalszej diagnostyki.
 • pracujemy w systemie 1:1 co oznacza, że godzina jest poświęcona na jednego konkretnego Pacjenta - nie praktykujemy przyjmowania kilku osób w tym samym czasie, tak jak dzieje się to w wielu innych placówkach. Uważamy, że skuteczna pomoc wymaga skupienia na Pacjencie i doborze odpowiedniej dla niego terapii, co przekłada się na jakość, intensywność i skuteczność leczenia,
 • nie doliczamy dodatkowych opłat za fizykoterapię w ramach kompleksowej wizyty rehabilitacyjnej (nie ma ukrytych cen),
 • posiadamy dużą salę do ćwiczeń 110m2 co nie stwarza ograniczeń w przeprowadzeniu odpowiedniego treningu,
 • stosujemy różne metody terapii - nie boimy się trudnych przypadków.

 

Rehabilitacja prowadzona jest indywidualnie z dostosowaniem do potrzeb i stanu Pacjenta, a współpraca ze specjalistami z różnych dziedzin pozwala osiągnąć jak najlepsze postępy w rehabilitacji.

Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie i terapia dobierana jest do potrzeb i możliwości każdej osoby. Nasz personel jest wysoko wykwalifikowany i na bieżąco poszerzający swoją wiedzę i umiejętności.

 

Centrum EPO działa z użyciem najwyższych standardów terapeutycznych, by skutecznie pomóc Pacjentom:

 • z ostrymi i przewlekłymi problemami z kręgosłupem,
 • z urazami oraz przeciążeniami stawów,
 • przed zabiegami operacyjnymi w zakresie ortopedii, co przekłada się na lepszy efekt końcowy leczenia operacyjnego,
 • po zabiegach operacyjnych, na różnych etapach zdrowienia,
 • z dysfunkcjami reumatologicznymi,
 • podczas przygotowania motorycznego pod daną dyscyplinę sportu - amatorzy i profesjonalni zawodnicy,
 • podczas treningu zdrowotnego i profilaktycznego,
 • w badaniu i ocenie posturalnej stopy i stawu skokowego pod kątem aplikowania wkładek ortopedycznych.

 

Współpracujemy również ze sportowcami zawodowymi oraz osobami aktywnymi fizycznie w ramach różnych dyscyplin, jak sporty walki, bieganie, wspinanie, koszykówka i inne. Jesteśmy partnerem medycznym licznych klubów i drużyn sportowych, w tym: Veto Team Bielsko-Biała czy Ultra Beskid Sport.

 

Zespół EPO tworzą:

- fizjoterapeuci: Maria Cebo, Magdalena Majerska, Wojciech Gandorski, Wojciech Golik, Paweł Wisła (również trener przygotowania motorycznego),

- dietetyczka: Anna Walus,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- fizjoterapeutka oraz instruktorka jogi i pilatesa: Monika Zając.

 

GALERIA

Maria Czok - jest fizjoterapeutką z zacięciem sportowym. Ukończyła kierunek fizjoterapii z wyróżnieniem na Wyższej Szkole Administracji. Pierwszy raz z rehabilitacją miała kontakt podczas obozów kadry Polski juniorów w lekkiej atletyce. Po latach przerwy wróciła z powodzeniem do zawodniczego sportu, zdobywając kilka medali mistrzostw Polski w biegach górskich (2013, 2014). Do jej szczególnych zainteresowań należy przygotowanie motoryczne i trening biegowy. Marysia współpracuje z trenerką personalną FIT MOM - Anią Dziedzic (organizacja  rodzinnych obozów sportowych czy wydanie książki "Be Active Mama" z treningiem dla mam i kobiet w ciąży). Marysia działa aktywnie na rzecz rozwoju biegów górskich, do 2016 r. pełniąc funkcję wiceprezesa stowarzyszenia Ultra Beskid Sport. Od stycznia 2016 współprowadzi centrum rehabilitacji EPO Recovery & Sport. 

Marysia jest terapeutą manualnym według koncepcji Maitland.  

 

 

 

 

 

Ukończyła m.in. takie kursy jak:

 • Rozluźnianie powięziowo-mięśniowe wg Carol Manheim,
 • Dry Needling - Suche Igłowanie Punktów Spustowych,
 • uczestniczyła w warsztatach i konferencjach z dziedziny ortopedii i przygotowania motorycznegp. 

 

Wojciech Gandorski - fizjoterapeuta z powołania. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach. Traktuje rehabilitację jako niezbędną drogę do zdrowia, sprawności fizycznej i formy sportowej. Od początku nauki szczególnie zainteresowany terapią manualną, jako bazą do dalszej pracy, dlatego ta dziedzinę wiedzy stara się systematycznie zgłębiać. Sport zawsze był obecny w jego życiu. Jako nastolatka interesowała go piłka nożna i bieganie, trenował też kilka lat pływanie. Oprócz zainteresowań związanych z zawodem, pasjonuje się motoryzacją, szczególnie na dwóch kółkach. Lubi też szeroko pojęte majsterkowanie, zarówno w domu, jak i w garażu. Większe ilości wolnego czasu stara stara się spędzić na podróżowaniu.

Wojtek ukończył kurs ortopedycznej terapii manualnej wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha oraz technik dotyczące terapii tkanek miękkich wg dr Jarosława Ciechomskiego. Dodatkowo zaliczył m.in. takie kursy jak:

 • Masaż klasyczny o profilu rozszerzonym,
 • Metody oceny motoryki podstawowej,
 • Postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w dolegliwościach bólowych dolnego odcinka kręgosłupa,
 • uczestniczył w licznych konferencjach naukowo-dydaktycznych z dziedziny ortopedii i neurologii.

Magdalena Majerska - jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z tytułem magistra Fizjoterapii. Już podczas studiów zdobywała doświadczenie zawodowe odbywając
wolontariat w Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Zakopanem oraz
podejmując pracę w Stowarzyszeniu Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Siemianowicach Śląskich.
Jako studentka otrzymała wyróżnienie w konferencji naukowo-szkoleniowej "Kobieta
niepełnosprawna w opiece medycznej". Swoje zainteresowania zawodowe zgłębia podczas kursów
Terapii Manualnej oraz Konferencji Terapeutów Manualnych pracujących wg międzynarodowych
standardów IFOMPT. Uczestniczy w sympozjach i warsztatach z zakresu rehabilitacji ortopedycznej.
Jest miłośniczką jeździectwa, w 2015 roku ukończyła kurs Instruktora Hipoterapii organizowany przez
Oddział Małopolski Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutyznego.


Jej pozazawodowe zainteresowania to snowboard, festiwale muzyczne i podróże autostopem. Uczestniczy także w górskich maratonach na orientację.

 

Wojciech Golik - doświadczony fizjoterapeuta kadry Polski w lekkiej atletyce oraz kadry Polski U16 kobiet w siatkówce. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Od kilku lat związany ze sportem, pracując z klubami takich dyscyplin sportowych jak piłka ręczna kobiet, piłka nożna kobiet i mężczyzn, siatkówka kobiet oraz zawodnikami kadry Polski w lekkiej atletyce oraz kadry podnoszenia ciężarów kobiet.

Specjalizuje się w szeroko pojętej terapii manualnej, jednak z naciskiem na pracę powięziową jako przyczynę wielu dolegliwości bólowych i zaburzeń w ciele. Specjalista od trudnych przypadków ;)

Kursy:
-Manipulację powięzi (Fascial Manipulation),
-Model Zniekształceń Powięzi - FDM (Fascial Distortion Model)
-Funkcjonalną terapię manualną wg Mulligana
-Terapia tkanek miękkich wg Ciechomskiego
-Masaż funkcyjny, poprzeczny i inne techniki masażu wykorzystywane w fizjoterapii
-Taping Concepts
-Myofascial Energetic Release
-Hatha-Yoga

Wojtek prowadzi strona https://www.facebook.com/VolleyFizjo/ na FB skierowaną do terapeutów, zawodników różnych dyscyplin oraz kibiców.